Google Maps – zdjęcia satelitarne

Przeszukując zasoby internetu trafiłem na serwis google earth, gdzie udostępnione są za darmo zdjęcia satelitarne z całego świata. Pod adresem www.maps.google.com można przeglądać zdjęcia satelitarne, wystarczy przełączyć z „map” na „satellite” i mając trochę wiedzy geograficznej wyszukać Ludynię 😉

Pod adresem http://earth.google.com można pobrać aplikację za pomocą której można wygodniej przeglądać zdjęcia satelitarne.

Nie cały obszar Polski jest odwzorowany z tak dużą dokładnością, a właściwie tylko cześć dużych miasta (i przypadkiem też Ludynia).

Przy odpowiednim powiększeniu, takim że widać całą Polskę, wyraźnie odróżniają się pionowe paski w innym odcieniu, to są właśnie obszary sfotografowane przy większym zbliżeniu. Ludynia znajduje przy prawej krawędzi długiego pionowego paska, na północ od Krakowa.

Ludynia z oddali

Ludynia z większej wysokości, widać poziomą linię kolejową na północ od Ludyni, las na zachodzie, stawy, oraz drogi dojazdowe.

Ludynia

Na tym zbliżeniu można już odróżnić poszczególne domy.

Dworek

Dworek ukryty wśród drzew.

Stawy

Stawy w pobliżu Ludyni.

Krasocin

Krasocin, miejscowość gminna na północ od Ludyni.

W³oszczowa rynek

Rynek we Włoszczowie.

Zainteresowanych zachęcam do zajrzenia na stronę  www.mps.google.pl gdzie można zobaczyć znacznie więcej również z lepszymi zbliżeniami. Ciekawie wyglądają np. olbrzymie miasta w Indiach.

Dodano 17.09.2006

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *