Tego jeszcze w Ludyni nie było – tak mówią najstarsi mieszkańcy

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie miejscowej szkoły filialnej w Ludyni przygotowali „Jasełka” które zostały zaprezentowane 24 grudnia 2007r. o godzinie 20.00 w miejscowej kaplicy.

Scenografię do przedstawienia tworzyła duża szopa wykonana w stylu chaty góralskiej, pokryta słomą i rozświetlona migającymi światełkami. Atmosferę zbliżających się świąt nadawały płonące pochodnie, które w ciemnościach nocy wyglądały urokliwie.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na występ małych artystów, których do odegrania tej szczególnej roli przygotowały nauczycielki Małgorzata Knap i Joanna Dobosz.

W tym roku do Betlejem poprowadziła nas gwiazda przywoływana refrenem piosenki „Świeć, gwiazdeczko mała świeć, do Jezusa prowadź mnie”, która zaświeciła dla wszystkich zgromadzonych. Jasełka sprawiły, że wszyscy przenieśliśmy się w czasy narodzin Chrystusa i zapomnieliśmy o codziennych sprawach. Uwagę wszystkich przykuły barwne stroje pastuszków, które zostały wykonane przez panią Barbarę Czaja.

 

Nie zabrakło także pięknie wyśpiewanych przez małych artystów tradycyjnych kolęd i pastorałek z towarzyszeniem klarnetu, którym wprawnie władał pan Włodzimierz Wieczorek, członek zespołu ludowego ,,Wierna Rzeka”.

W tym ważnym dla wszystkich wydarzeniu nie zabrakło naszego księdza wikarego Michała Krężela, który doceniając trud i zaangażowanie dzieci serdecznie im gratulował i każdemu wręczył historyjkę obrazkową pt. „Z narodzeniem Pana Jezusa było tak…”

 

Świątecznym prezentem dla zaproszonych gości były stroiki wykonane przez dzieci, a każdy uczestnik tego wydarzenia otrzymał gałązkę jemioły, która symbolizuje dostatek w Nowym Roku 2008. Tuż po występie małych artystów została odprawiona nocna msza święta- pasterka.

 

Dziękujemy osobom, które pomagały przygotować uroczystość:

  • Zbigniew i Wojciech Banasik zadbali o nagłośnienie
  • Agnieszka i Robert Antoniak podarowali pochodnie
  • Zdzisław Sosnowski z Wymysłowa podarował słomę na szopę
  • Zofia, Stanisław i Adam Jaros pomagali przy dekoracji kaplicy
  • Jerzy Staszkowski, Marek, Szymon Knap, Michał Kosecki i Jerzy Tatar wykonali szopę
  • Łukasz Solawa  robił zdjęcia

oraz wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

Nauczyciele SP w Ludyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *